rok 2011 / Itálie

24. července 2013 v 13:55 | MAKY.OREL |  Fotografie
Severní Itálie, Dolomity - Tre Cime di Lavaredo.
Fotoaparát: Olympus SP 570 UZ

Tre Cime di Lavaredo je populární destinace i pro české turisty, je to velice nenáročná odpočinková procházka v nádherných Alpách. Dobrá dostupnost autem, relativně dost lidí, ale během cesty se skupiny rozředí. Pokračovat můžete všemi možnými směry a okruhy dle náročnosti. Trečento, jak máma říká, je také velice pestré místo z přírodního a krajinářského hlediska. Trojitě rozeklaný vrchol zahalený mlžným oparem je nádherný. Přinejmenším pak hejna pěnkaváků na cestě okolo poskytují skvělé fotografické vyžití i se slabším vybavením, neboť jsou relativně zvyklí na lidi.
Kamzík pochází z jedné výpravy na opravdu vysoký kopec s děsivým výhledem, kam vás vyveze půvabná starší kabinová lanovka - tedy spíše kapsulová, neboť červené a žluté budky připomínají kokpit či mimozemskou sondu. Ideální cíl nejen pro líné turisty.
Rádoby opilecká momentka je z Venezie alias Benátek. Je to populární město, tím spíš doporučuji jeho návštěvu zvážit. Sice je dobré vidět ho dřív, než definitivně skončí v moři, ale za vláčení se v 32° s hromadou dalších upocených lidí to za moc nestojí. Vyberte si tedy dobu mimo sezónu a vyhněte se hlavních cestám, nevšímejte si šipek (vedou vás dlouhými okruhy, abyste potkali co nejvíce obchodů) a všudypřítomné černošské prodejce ignorujte a ušetřete si na ručně vyráběnou masku nějakého místního umělce, který má dveře obchůdku v postrannní ulici. Bratříček si tak přivezl nádhernou masku Phantom of The Opera...
Záběry pobřeží pochází z jednoho šíleného kempu přímo u moře. Pláž byla skoro nekonečná, když přišel odliv, plná bahna a bordelu. Našel se tam ale i ten roztomile hrozící krab. Plyne z toho poučení - v Itálii nejezděte v sezóně do kempů u moře. Na té udusané hlíně ani stan nepostavíte, pokud ho vůbec narvete v tom kamrlíku vedle auta. A i když budou sprchy nové, asi se budete bát do nich vstoupit. Bude tam i v noci příšerné vedro a hromada velkých italských rodin, které se rády baví.
|< zpět do navigace | rok 2011 | tábor | Rakousko | Slovinsko | Itálie |

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama