rok 2010 / projekt Kosti(čky)

14. srpna 2013 v 12:00 | MAKY.OREL |  Hotové projekty
Šlo o úpravu fotek do menší geologicky založené publikace. Barvy a stylizace byly na přání. Na mě bylo vše kompletně ořezat, zasadit do zkonzultovaného pozadí a barevně se pokusit upravit tak, aby vzhled odpovídal reálu. Ne u všeho nám to vyšlo podle představ, takže je tu výčet spíše jen toho nejlepšího. Pokud jsem se dobře dopočítala, původně šlo o sérii 62 fotek - všechny se musely upravit, všechny identickým způsobem.
Pokud si správně vzpomínám byl to ale projekt rozsáhlejší a vztahoval se na ještě jednu publikaci (proto ten název kostičky, i když o kosti vpodstatě nejde) - součástí byly skutečně i kosterní pozůstatky a počet upravených fotek tak vyšplhal k dalším několika desítkám, ale větší část práce nebyla do druhé nezmíněné knihy ze (zlo)vůle editora zařazena a přišla tedy vniveč. A já už ji ani nemůžu dohledat... Takže mohu představit jen takový malý fragment.
Je to jeden z nejmladších projektů - vycházely jsme z často dost špatné kvality fotek a ani úprava nebyla vždy stoprocentní, ale publikace vyšla a práce posloužila účelu. Našli byste ji pod jménem a autory: Petra Dvořáková a Zdeněk Dvořák - Bílinské moře v době dinosaurů. Druhá kniha, kam měly přijít upravené kostry (a nepřišly), nesla název a autory: Zdeněk Dvořák, Karel Mach, Jakub Prokop a Stanislav Knor - Třetihorní fauna severočeské hnědouhelné pánve. Ta měla pak i sestru s jiným složením autorů a názvem Třetihorní rostliny severočeské hnědouhelné pánve. Pokud by vás tohle zajímalo, můžete mě nebo přímo někoho z autorů kontaktovat a pozeptat se na dostupnost jednotlivých výtisků.

-------------------------------------------------------

V té době a dál jsem ještě spolupracovala na úpravě minerálů pro publikace Geologie podbořanska od Jířího Svejkovského (ilustrace jsou součástí přední a zadní obálky) - vše v podobném duchu, byl to ořez na černém pokladu s podsvícením. Pak ještě jedna úprava vltavínu na zadní obálku časopisu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama