rok 2012 / projekt Minerály

14. srpna 2013 v 23:11 | MAKY.OREL |  Hotové projekty
Další velká úprava fotografií do publikace. Velká znamená celkem 128 velkoformátových fotografií minerálů, hornin... pro laiky prostě šutrů + 1 fotografie českých granátů na titulní stranu. Vše jako již tradičně precizně ořezat, přidat pozadí a případně provést korekturu barev. Byla to práce na několik várek na delší dobu (asi 2 měsíce všelijakého přeposílání balíků a následné úpravy - škola mi značně brala čas na práci). Nicméně zlepšila se kvalita dodaných fotografií i mé schopnosti, takže až na pár výjimek byl výsledek dobrý a hlavně byl použit.
Publikuji zde pouze 6 ukázek, neboť všechny fotografie byly upraveny do stejné podoby. Kniha je jich skutečně plná a pokud by vás zajímala tak jméno a autoři jsou: Jíří Svejkovský, Zdeněk Dvořák, Roman Gramblička a Karel Mach - Minerály Bílinska. Krom toho myslím, že jde o zatím nejtlustší publikaci na které jsem se podílela. V případě zájmu o její výtisk se nemusíte bát kontaktovat autory (nebo mě - přepojím vás :) ...). Jinak fotografie samosebou patří svým právoplatným autorům, takže vůbec nedoporučuju si je jakkoli pujčovat, ale to snad zmiňovat nemusím.
Ten rok jsem ještě vypomáhala s ovšem už jen velice drobnými grafickými úpravami podoby maleb a kreseb do publikace Bořeň očima geologa od Karla Macha a Prokopa Závady. Nicméně i to málo se stalo docela hezkým přínosem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama