Čteme mladou krev...

29. ledna 2014 v 19:24 | MAKY.OREL
Už delší dobu se zabývám problémem prosazování mladých autorů na knižním trhu. S kamarádkou jsme přemýšlely nad všemi těmi servery a tichými literárními sdruženími, o světě zaplaveném povídkami od každého pátého Čecha... Je tu nepřeberné množství autorů - skoro všechny mé kamarádky samy píšou, já taky píšu. Všichni prostě píšou, ale kdo publikuje? K čemu je dílo v šuplíku?

Samosebou existují mladí autoři s knihou v ruce. Nemám udělaný hluboký přehled o jejich počtu a celkové kvalitě, ale musím říct, že když už na někoho narazím, málokdy jde o opravdu dobré dílo (a mnohdy je to přímo horor). A když pak vidím plakáty po celé republice: "Kupte si knihu 13-ti leté autorky!", je mi smutno. Proto jsme taky přemýšlely nad tím, vytvořit pro mladé autory spolek, který by dokázal nejen podpořit jejich snažení, vydat jejich dílo, ale hlavně vybrat ty kvalitní. Aby lidé věděli, že se "děti" píšou a některé píšou sakra dobře! Protože věk vám nemá dělat reklamu, to má dělat vaše tvorba.

Je to běh na dlouho trať, ale mám kde brát inspiraci. A to proto, že pracuju hned pro dva časopisy. (Je to magooor!) JU magazín a Abdon. Myšlenka je totiž základ a každý projekt můžete s vytrvalostí vytáhnout k dokonalosti.


A proto jsem se rozhodla zadarmo ukrojit z volného času a dát kus sebe do těhle podniků s cílem vytvořit něco pro lidi - dát myšlenkám tvar a rozměr. Pru JU magazín jsem tvářička s perem v ruce a PIKR... no, holka pro všechno :D K tomuhle bláznivému nápadu jsem se přidala skoro bez váhání, což se mi často nestává, když musím mezi lidi a nelituju - naopak, drží mě to na škole. (Člověk by čekal, že mě bude fascinovat věda, nebo co já vim - a já tu trčím kvůli časopisu...). Anyway - jeslti jste hrdým univerzitním jižanem a ještě jste neviděli JU magazín, čas to napravit. Blíží se vydání nového čísla!


Pak je tu Abdon - než se jednou hecnu a založíme spolek pro mladé literáty Česka a Slovenska a vrátíme se k tradici vydávání celých povídek v pravidelném periodiku spolu s mou kámoškou, můžete přispívat sem. A nemusíte jen psát! Abdon je všeobecný umělecký měsíčník pro Čechy i Slováky a všechna tvorba ode všech je vítána. Čím více lidí, tím větší výběr a možnost zvýšit kvalitu díky výběru. To je ono! Pomocte růst dobrým nápadům a porostete díky nim i vy sami. Dejte o sobě vědět, když můžete, a udělejte něco prospěšné pro všechny. Lidé chtějí číst, dejte jim čtení - dejte jim fotky - dejte jim nápady - recepty - recenze... Cokoli!

Rozhodla jsem se k Abdonu přidat s úmyslem pomoct dobrému nápadu. Redakce dokáže každý měsíc vydat číslo, sehnat příspěvky a pokračovat v tom dál a dělá to už nějakou dobu. Což je ohromná věc, není to tak jednoduché a vůbec ten nápad je dobrý, skvělý a takové si zaslouží podporu. A vás - čtenáře! To je to, co každá taková inciativa potřebuje - lidi. Já jsem dala Abdonu pěknou škatuli. Úplně nový design, přehledný, pěkný, čtivý a časopisový. Vezměte možnost do rukou - přidejte se taky! Navíc jako každý správný časopis má i Abdon soutěž. Všechna čísla jsou na stažení v pdf, jen přečíst.

Bezvadné projekty čekají... Buďte lidé - tvořte ;)
Pokud studujete na JU a nemáte co číst o přednáškách, jsme tu pro vás /jumagazin.cz/


 


Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 6. února 2014 v 13:23 | Reagovat

Na tu stránku se podívám :) Je to dobrý nápad. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama