Blog

+/ Sofistikovaný přací příspěvek

23. prosince 2014 v 18:27 | MAKY.OREL
Sofistikovaný přací příspěvek do fakultního sborníku za letošní končící rok (v příloze naleznete Vánoční diagram, který je výsledkem této náročné absolventské práce):


Narození Ježíše Krista v kontextu 21. století


Margarita Vorel-Machová
Intergalaktická univerzita sv. Dindí ve Vsi, roku 5169

Abstrakt: Podle dobových záznamů došlo roku 0 k průletu Hejlovy komety kolem planety Země (Ryba, 1796). Tato událost byla doprovázena narozením dítěte známého jako Ježíš (Jesus, Ježíšek) na katastrálním území města Betléma (Baltazar, 20). Toto novorozeně mužského pohlaví bylo kvůli zmatení místních primitivních obyvatel z průletu nebeského tělesa prohlášeno za mesiáše. Později, již pod pseudonymem Jesus Christ Superstar, založil sektu s názvem Křesťanská obec a ve svých třiceti letech uhynul na neznámou nemoc literaturou jmenovanou jako "ukřižování" (pravděpodobně forma kurdějí) (Lawrence van Houten, 3256).

Tato práce graficky zpracovává průběh svátku známého jako Vánoce v letech 1993-2015. Tento svátek vznikl během období známého jako Temný středověk na základě Ježíšova narození a udržel se až do 27. století, kdy byl po invazi Kosmidiánů ze soustavy Andromedy prohlášen za pohanský a násilně vymýcen (Kirk, 2267).

+/ Jak nakupovat na eBay?

23. listopadu 2014 v 18:53 | MAKY.OREL
Vánoce už zase otravují za dveřmi - jak koho. Někdo se těší na pohodičku, někdo už peče cukroví, aby měl do svátků minimálně 20 kilo do zásoby, někdo se hrozí nakupování dárků. Pro tu poslední skupinu jsem se celý podzim věnovala sepisování asi nejobsáhejšího návodu o tom, jak nakupovat zboží za dobré ceny ze zahraničí. Fenomén eBay existuje, rozmáhá se, ale spousta lidí se nezvládá orientovat na anglických webech a tím pádem nemají jediný důvod, proč ještě tak riskovat, že jim dají své peníze.

Jestli vás už ale nebaví běhání po vydýchanýh obchoďácích, shánění nesehnatelného, marné hledání zahraničních produktů u nás, tak je eBay i jakákoli jiná aukční síň vítanou alternativou. Šperky v řádech korun, nedostupná hudba, nové filmy... Všechno, co si budete přát. A pokud budete objednávat s dodáním letecky, ještě to pořád stíháte koupit!Za čtvrt roku jsem si na eBay vyzkoušela různé druhy nákupů z několika zemí světa. Reklamovala jsem zboží, žádala jsem vrácení peněz, vrámci toho musela založit PayPal účet a tak dále. Všechnu tu širokou paletu událostí jsem na základě zkušeností sepsala. S tímhle návodem by vás na eBay už nemělo nic překvapit. Navíc byť je zpracovaný ve wordu, dala jsem mu velice hezkou a přehlednou podobu. Takže co všechno obsahuje?

Dozvíte se:
*co je eBay a proč se nebát zde nakupovat
*jak si založit PayPal účet a k čemu je dobrý
*jak nakoupit libovolné zboží podle vašeho přání právě na eBay
*všechny klady a zápory nákupů ze zahraničí
*tipy, jak na eBay co nejlépe nakoupit a neprodělat
*jak dostat i ze zahraničí své peníze zpátky, když se něco pokazí
*zda (ne)budete platit celní poplatky
*ale i to, z jakých exotických měst vám zboží příjde, a jak se v nich žije


Návod je zaměřený na nákupy zboží z Asie, ale poslouží úplně všem bez ohledu na to, odkud nakupujete. Asijský trh je zde zmiňován především proto, že má svá nezvyklá specifika a moc o něm nevíme. Tím pádem se k němu stavíme s jistou nedůvěrou, která by ale mohla být menší, než jaké je. Stačí číst...

Text je jako již tradičně poskládaný tak, aby se v něm vyznal začátečník, člověk, který mám s počítači problém, i tací, kteří nezvládají angličtinu. Tenhle návod by měl definitivně zbořit všechny ty polovičaté články a příručky, kterými jsem se při svých začátcích probírala já, ve kterých se dalo kolikrát jen těžko vyznat a jejich vzhled byl mizerný.

Příručku samosebou můžete šířit, ale v tomto případě platí licence Creative Commons BY-NC-ND 3.0 (rozklikněte znění), která vám zakazuje zasahovat do díla a komerčně ho šířit. Klidně si ho vytiskněte, dejte na poličku - budu moc ráda. Ale pokud by ho chtěl někdo snad prodávat, tak jedině s mým vědomím a podílem. Pořád je to moje práce a stálo to mě to dost úsilí. Nicméně komerčnímu využití bych se určitě nebránila. Přeci jen jak říkám - já jsem měla probém najít dobrý český návod na eBay, takže nevím, proč by nemohl nějaký fungovat i jako tištěná verze :)

Nesmíme zapomenout poděkovat za korekci textu drahé Lady M. Všechny informace o použitých fotografiích a jiné technické drobnosti najdete v příručce, která je ve formátu PDF dostupná ke stažení na ulož.to - nezbývá, než popřát, aby vám pomohla, líbila se a abyste letošní i šechny následující Vánoce, svátky, narozeniny... zvládli na jedničku.
 
 

Reklama