Grafika

rok 2015-17 / Návrhy logotypů

16. července 2019 v 17:00 | MAKY.OREL
Návrh loga je něco, co vám na stovkomatu udělají za tu stovku a jinde za půl milionu. Prostě záleží, kdo jste a co chcete... Mě třeba občas napíše kámoš, že něco potřebuje třeba i jen na projekt do školy, tož mu to za odpoledne nebo líný týden dáte do kupy a všichni jsou spokojení. Pak jsou ještě výjimečné případy jako "veřejné soutěže". Jednu jsem z hecu zkusila a dodnes nevím, jak to dopadlo. Ale dobře, nechme tuhle depresivní přehlídku a vezměme to za opačný konec.
Vzácně se vyskytující tvorba logotypů mě celkem baví, i když na ni vlastně nemám vybavení (vektor není a nebude...). Protože testuje v zásadě dvě velmi důležité věci - diplomatické jednání při vysvětlování "logo obuvnictví neznamená, že je tam bota" a pak vlastní invenci. To druhé mi jde líp, řekla bych. Ostatně asi pochopíte z ukázek.

rok 2017 / Blogové skiny

16. července 2019 v 16:04 | MAKY.OREL
Nějak se mi loni podařilo krátce probrat z letargie - takové podivné léto to bylo. Vrhla jsem se oprášit své zkušenosti s tvorbou blogových layoutů a to v zásadě jen proto, abych zjistila, že na blogu už existují jen takové staré vykopávky jako já a zbytek zdrhl někam na blogger nebo točí vlogy na youtube, což jim jde násobně hůř než to psaní. Nicméně za to připomenutí, že ještě umím udělat návrh blog/web skinu, na který se dá dívat, to stálo. Na mém druhém grafo-blogu jsou již ke stažení a sem je pro pořádek také přidávám v náhledech.
Vzhledem k tomu, že nemám zrovna ty typy fotek, které by lidé na blogu chtěli mít, beru aktuálně všechny zdroje z pixabay, kde je všechno public domain. Zpracování je pak už na mě... Poslední lay je teda zatím v pracovní fázi a nepodařilo se mi ho ještě nastavit a dát ke stažení, takže takový mírně předběžný pohled.

rok 2016/ Návrhy fakultních triček

10. listopadu 2018 v 11:03 | MAKY.OREL
V kuloárech se tehdá rozkřiklo, že Přídovědecká fakulta hledá nějaké návrhy na trička, protože jim ty plánované jaksi selhaly na tom, že byly poněkud hnusné... Jelikož trička naší fakulty byly obvykle jednak pěkné a druhak je fakt všichni nosili, byla to výzva jak se patří. Nahrnula jsem se do toho s heslem "kdo to nezkusí, nic neztratí" a vymyslela něco v jiném stylu než obvykle. Spolužákům se to teda náramně líbilo (alespoň ten s nápisem "dělám vědu", ten s petriskama nepochopili a ten třetí jsem radši nikam nedávala...). Bohužel zástupci fakulty už tak nadšení nebyli s tím, že oni ty trička pak musí dávat zahraničním delegacím a on by to nikdo nepochopil. A jelikož jsem do té doby už nestihla nakreslit žádné hezké zvířátko, které by pochopil každý, tak z toho zas nic nebylo. Ale pořád si říkám - co kdyby se ty trika fakt vyrobily? :D

rok 2014 / Nejen fandom plakáty

1. února 2018 v 22:08 | MAKY.OREL
Jak začala má kamarádka studovat to, co já jsem vždycky chtěla dělat, přišel příval inspirace. Musela do školy tahat takové věci jako návrhy log, plakátů, fotky... Sledovala jsem to docela závistivě a vyhecovaná její snahou jsem jedno léto prostě sedla a inspirovaná momentálními seriálovými úchylkami začala tvořit. Od seriálových motivů to pak přešlo až k nějaké vlastní širší invenci a vznikla tak najednou celá řádka plakátů poměrně specifického minimalistického stylu. V té době nutno podotknout nijak příliš originálního. Ale dodnes se mi líbí, a pokud byste snad někdo chtěl zaslat pdf k tisku, jsem k službám a budu jedině ráda :)

rok 2014 / Návrhy pro blog.cz

1. února 2018 v 21:28 | MAKY.OREL
Pamatujete? Nééé... To bych ani nedoufala, ale kdysi dávno vyhlásil blog.cz soutěž o návrhy šablon vzhledů blogů. Když si založíte blog tady "u nás", nabídne vám administrace, že si můžete dát nějaký přednastavený kabát, aby vaše stránka nějak vypadala. A když byla možnost vytvořit kabát blogu, který by si mohl vybrat automaticky každý nový uživatel, tak to mi mladému opeřenci znělo jako dobrá hudba. Pustila jsem se do díla a vyšlo z toho několik různých návrhů. Dneska si říkám, že už mírně dada... Mochumůrka a Modrá holubice šli nicméně do úzkého výběru, ale šablony se z nich nikdy nerealizovaly, protože celá ta soutěž totálně vyšuměla. Šablony vzhledů na blogy jsou tak pořád už roky stejné.

rok 2013-14 / Drobná autorská grafika

1. února 2018 v 20:34 | MAKY.OREL
Moje nevýhoda při prezentování prací je ta, že svého času jsem nedělala snad pořádně nic jiného než koláže. Ale prezentovat to na autorském blogu jaksi nelze, jelikož to byla doba, kdy člověk dělal koláže s celebritami. Ne snad proto, že by on sám chtěl. Ale proto, že se v temných dobách internetu konala soutěžní klání mezi "domácími grafiky" a tématem byly obvykle právě celebrity... Čili koláží, které jsou autorské, mám po málu. Něco jsem však s velkým překvapením vyhrabala z archivů a pokusím se to zde shrnout.


rok 2012 / Pozadí prezentací

1. února 2018 v 17:37 | MAKY.OREL
V dobách temna, kdy ještě PowerPoint neměl ty pěkné šablony, co má dnes, jsme my staré páky museli improvizovat. Když jste chtěli dobrou prezentaci, byl víc než dobrý nápad si ji včetně pozadí celou sestavit sám. A dokud nevyšly nové Office, činila jsem tak docela s vervou :D Dodnes jsou po tom pozůstatky, které se dají i stáhnout na mém profilu na Deviant-Art a jejich ukázky najdete níže.

rok 2012-14 / Designy blogů a webů

4. června 2014 v 16:57 | MAKY.OREL
Po dlouhé době jsem shrnula všechny práce v oblasti blogového designu, které byly autorské. Něco je zakázková tvorba, něco pro vlastní potřebu, něco jen návrhy, valná část realizovaná. Většina designů je zhruba 70% zmenšeninou originálního náhledu. Otevírejte v nových oknech pro větší detaily - soubory pravděpodobně budou trošičku neostré, ale to je pouze důsledek zmenšování a nahrávání na blog. Návrhy pro web jsou tu jen dva - s rybičkami + pro obec Plástovice a ty jsou, tuším, zatím nerealizované.

rok 2013 / Úprava dokumentů

14. února 2014 v 22:14 | MAKY.OREL
Tentokrát jsem to dělala plně z vlastní vůle, protože na facebooku školy se chlubily s výročními zprávami ze Svalbardu. Ze zvědavosti jsem se podívala, ale víceméně vás čeká dost odborný text na to, abyste neměli chuť ho celý číst. Ale lidé jako já idí v textu trochu jiné věci než druzí. A já zrvona v té chvíli odhalila pár stránek s šablonami pro word a trochu jsem se tím zabývala. Tak jsem si řekla, proč by i výroční zprávy JČU nemohly vypadat dobře? Jasně, že mohly! Tudíž jsem se do toho dala a vyzkoušela si, jak umím nakombinovat tvary v MS word 2007... Práva vyhrazena autorům - obě zprávy jsou na webu JČU v původním znění (ZPRÁVA VELKÁ - klima/geo), ale z nějakýho důvodu je teď článek o 7. expedici nedostupný a zaheslovaný bo co. Takže tu máte odkaz bohužel jen na jeden dokument. Vždycky je upravená a pod ní původní verze.

rok 2012 / projekt Mrkev

14. srpna 2013 v 23:02 | MAKY.OREL
V rámci soutěže na deviantartu jsem vytvořila návrh potisku na tričko pod heslem "Best quote" - použila jsem svůj vlastní citát, photoshop a mrkev byla na světě. Dodnes mám chuť to nechat skutečně na něco potisknout.

 
 

Reklama