Grafika

rok 2012 / projekt Vizitky

14. srpna 2013 v 23:02 | MAKY.OREL
Je to jeden umělecký projekt a tedy se nejedná o vizitky jako takové. Je to série malých kartiček, které obsahují nějaký, řekněme, citát. Všechny se mě jistým způsobem dotýkají a mají určitou symboliku. Každý by se měl mít šanci v nějaké vizitce shlédnout - jde vlastně o vizitky života. Písmo je základní (nejspíš TNR) a k němu pak moje fotky a trocha tvůrčí invence. Jde skutečně víceméně o umělecký projekt bez objednávky, ale za to z vlastní hlavy trochu navazující na projekt Typografie. Projekt měl pokračovat, zatím ale stojí a chybí síla, která by mě vehnala do pokračování.

rok 2012 / projekt Amazing avatars

14. srpna 2013 v 23:02 | MAKY.OREL
Nebyl to příliš účelový projekt, vyšel z mé vlastní hlavy na popud blogerky Gormal. Fascinována jejími avatary ke článkům (respektive jedním jediným), jsem přemýšlala nad způsobem jak vytvořit takový univerzální článkový avatar a to pouze z toho, co mám dostupné buď v základním nastavení photoshopu nebo ve svém archivu fotografií. Nakonec jsem udělala experiment s vlastními novými texturami s názvem Neon light (viz můj deviant art - složka Resources). Dopadl nad očekávání a podařilo se vytvořit za pomocí velice jednoduchého výchozího materiálu dvě série působivých avatarů, které se staly na mém blogu značně populárními :)

COLORS serie

rok 2011 / projekt Typografie

14. srpna 2013 v 12:19 | MAKY.OREL
Šlo o takové umělecké vyžití v rámci Typografické soutěže na blogu layfor. Dneska už bohužel neběží, stále ale existuje (nutno podotknout, že skončil krátce právě po Typografické soutěži). Do dvou kol jsem vytvořila a odeslala výtvory pod pracovním názvem Pipe a Pan Píp (Mr. Beep). V rámci toho vzniklo ale i několik dalších ať už humorných, nebo více seriozních prací na téma typografie, které sem mohu přidat. Nutno poznamenat - soutěž jsem vyhrála a dodnes je to pro mě ceněná trofej, neboť typografie je moje stále velice oblíbená záležitost.

XX / Designy pro osobní blogy

14. srpna 2013 v 11:09 | MAKY.OREL
Úplně běžně nedělám na přání blogerů práce autorské, takže je to jen velice skromný výčet. Většina je buď z vypůjčených fotografií od objednavatelů, nebo z toho co dá základní vybavení photoshopu. Vyráběno a autoři nebo zapůjčovatelé materiálů tedy jsou Lúthien, Ádís, Ivča, Dasha a Alicien. Něco je zde v plném náhledu, něco jen ve verzi screenu přímo z blogu tedy vzhled po nastavení.

2010-11 / Autorské designy

14. srpna 2013 v 11:09 | MAKY.OREL
Výčet designů na blogy, které byly vyrobeny jednak plně z mé vůle a vynechám-li sem tam asi nějaké písmo, tak i plně z mých zdrojů. Je to mix různých prací z různých let, všechny jsou nastavitelné (i ty, u kterých je text pouze ilustrační) a spousta byla úspěšně použita. Náhledy to nejsou kompletní (třikrát sláva lenosti), ale kdo mě zná, tak ví, že nějaké slušné zápatí si nikdy neodpustím. Řazeno chronologicky zhruba od nejmladších po nejstarší.


XX / Wallpapery

10. srpna 2013 v 19:00 | MAKY.OREL
Hotové autorské wallpapery alias tapety na plochu, hlavně pro mou vlastní potřebu a něco málo z radosti pro další blogery (wall pro Alicien - ilustrace použity s jejím svolením).


XX / Drobná grafika

10. srpna 2013 v 18:47 | MAKY.OREL
Různá drobná grafika vyráběná na objednávku i pro vlastní potřebu na blogu. Autorská tvorba jak jinak.


Ikony blogu pro Elizu


Ikony blogu pro Skřítečka


Avatary do rozcestníků na mém bývalém blogu


Série stamps (známek) - asi ta nejlepší s názvem "Would like to be"
 
 

Reklama